Portal 072info

TEKST SE NASTAVLJA NAKON REKLAME
KRAJ REKLAME

10257984_10152470896587573_1190376590347158595_oFudbaleri Liverpoola savladali su danas u 34. kolu engleske Premier lige ekipu Manchester Cityja s 3:2, te je tako titula prvaka Premiership asve bliža Anfieldu.

Prvo poluvrijeme donijelo je mnogo bolju igru Liverpoola i dva gola u mreži Cityja. Već nakon šest minuta igre Redsi su poveli. Sjajnu akciju domaćeg tima i asistenciju Luisa Suareza u gol je pretvorio Raheem Sterling za prednost domaćeg tima od 1:0.

Do novog gola Liverpool je mogao u 16. minuti. Sturridge se našao u sjajnoj šansi, ali je bio neprecizan, pa su se Građani spasili. Mnogo bolji je Liverpool bio u tim trenucima, a u 26. minuti je Joe Hart sjajnom intervencijom spriječio kapitena domaćih Stevena Gerrarda da dođe do pogotka.

Lopta je nakon udarca Gerrarda otišla u korner, a nakon udarca iz ugla, Anfield je po drugi put danas proključao. Gerrard je sjajno ubacio, a Martin Škrtel glavom pogađa za vodstvo Liverpoola od 2:0.

1291205_10152470640867573_6373044011904665_oPotom je Sterling ponovo imao priliku, ali se ponovo istakao Hart, da bi City najbolju priliku imao u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Fernandinho se našao u fantastičnoj šansi. Dobro je šutirao, ali je i Simon Mignolet sjajnom odbranom pokazao golmanske kvalitete.

Uvodni dio drugog poluvremena je bio miran. Liverpool se malo povukao, a City je kontrolisao sredinu terena. Izabranici Manuela Pellegrinija su u 57. minuti stigli do gola. Za smanjenje prednosti na 2:1 se pobrinuo David Silva.

Edin Džeko je potom promašio veliku priliku da donese izjednačenje Građanima u 61. minut, ali su gosti samo dvije minute kasnije uspjeli da dođu do drugog gola. Nasri je kratko dodao do SIlve, Španac je šutirao, a lopta na putu ka golu pogađa Glena Johnsona, te završava iza leđa Mignoleta za poravnanje rezultata na 2:2

Silva je zatim u 75. minuti mogao do novog gola. Aguero, koji se nakon duže pauze vratio u dres tima iz Manchestera je ubacio, a Silva je zakasnio i lopta je otišla pored gola.

Na novo oduševljenje Anfielda čekalo se do 78. minute. Philippe Coutinho je sjajnim pogotkom donio novu prednost Liverpoolu od 3:2. Do kraja se rezultat nije mijenjao, te je ostalo 3:2 za Liverpool.

Edin Džeko je igrao do 68. minute, a umjesto njega je ušao Sergio Aguero. Ovom pobjedom, Liverpool je sada sedam bodova ispred Cityja, koji ima i dvije utakmice manje.

Premier liga, 34. kolo:

Liverpool – Manchester City 3:2 (Sterling 6′, Škrtel 26′, Coutinho 75′ / Silva 57′, Johnson 57’ag)

Sterling Goal ~ Liverpool vs Man City 1-0 13/04… by chichared18023

Skrtel Goal ~ Liverpool vs Man City 2-0 13/04/2014 by chichared18023

Silva Goal ~ Liverpool vs Man City 2-1 13/04/2014 by chichared18023