lvpFantastičan meč u 27. kolu engleske Premier lige odigrali su na Anfieldu Liverpool i Swansea, a na kraju su Redsi slavili pobjedu rezultatom 4:3.

Već nakon tri minute igre Liverpool je stigao do vodstva. Sterling je uzeo loptu na sredini terena, fantastično je proigrao Daniela Sturridgea, koji je prošao golmana gostiju Vorma, te je pogodio za prednost Redsa od 1:0.

Domaći tim je uvećao prednost nakon 20. minuta igre. Sturridge je kratko dodao do Jordana Hendersona, a veznjak Liverpoola fantastičnim udarcem pogađa za vodstvo od 2:0.

Nije se Swansea predavao. Hrabrom igrom su za samo četiri minute stigli do izjednačenja rezultata. Prvo je nekadašnji fudbaler Redsa Jonjo Shelvey u 23. minuti sjajnim pogotkom smanjio prednost domaćeg tima na 2:1, da bi već u 27. minuti Wilfried Bony uz pomoć Martina Škrtela pogodio za 2:2.

swansea

Ipak, na odmor je Liverpool otišao s golom prednosti. U 36. minuti je Suarez odlično poslužio Daniela Sturridgea, koji pogađa za vodstvo od 3:2.

Na otvaranju drugog poluvremena Swansea stiže do izjednačenja. Škrtel je u kaznenom prostoru oborio Bonyja, sudija je pokazao na penal, a Wilfried Bony je precizan za novo izjednačenje rezultata, 3:3.

Nastavila su oba tima sa sjajnom igrom. Stvarale su se prilike pred oba gola, a u 74. minuti Liverpool stiže do novog vodstva. Henderson je iz drugog pokušaja poslao loptu u mrežu gostiju za vodstvo Liverpoola od 4:3.

Ovo se na kraju ispostavio i kao konačan rezultat susreta.

U drugom susretu Newcastle je savladao Aston Villu s 1:0 golom Loica Remyja u drugoj minuti nadoknade vremena.