1980358_523600671084090_1976228295_oU okviru 32. kola talijanske Serie A, igrači Lazia su na svom terenu savladali Sampdoriju sa 2 – 0.

Na početku utakmice je Sampdorija preuzela inicijavtivu na terenu i stvarala prilike. Lazio nije uspio da parira igri Sampdorije ali je iskoristio svoje prilike i tako u 42. minuti poveo golom A. Candreve. Na odmor se otišlo sa rezultatom 1 – 0 za domaći tim.

U drugom poluvremenu je Sampdorija nastavila sa inicijavtivom ali nisu uspjeli da realizuju svoje mnogobrojne prilike. U takvoj igri je Lazio uspio da postigne još jedan pogodak i to preko našeg reprezentativca Senada Lulića koji je zabio u 73. minuti.

Do kraja utakmice se ništa nije promjenilo, tako da je Lazio došao do nove veoma važne pobjede koja ih ostavalja u utrci za Evropu sljedeće sezone.