10176188_875981129085246_5479608544274483719_nMinhenski Bayern večeras je na svojoj Allianz Areni dočekao Manchester United u revanš susretu četvrtfinala Lige prvaka. Domaćin je slavio rezultatom 3:1.

Prvu priliku na susretu imao je domaćin, ali je udarac Thomasa Mullera bio neprecizan. U šestoj minuti nova prilika za Bavarce. Franck Ribery je šutirao, ali njegov udarac odlazi pored lijeve stative Unitedovog gola.

Bayern je u prvom poluvremenu kontrolisao igru. Gosti iz Manchestera nisu imali priliku da ugroze Neuera. U 28. minuti susreta nova prilika za ekipu iz Minhena. Opet je pokušao Franck Ribery, a njegov udarac sa 20-ak metara još jednom je završio pored gola Engleza.

U 34. minuti susreta zaprijetio je Dante, ali ni on nije precizan. Nastavio je Bayern sa napadima. U 38. minuti susreta priliku je imao Toni Kroos, ali i on je neprecizan. Ostalo je nakon prvih 45 minuta susreta u Minhenu 0:0.

U 57. minuti susreta šok za Bavarce. Antonio Valencija je asistirao za Patricea Evru, a Francuz prelijepim golom donosi prednost Unitedu. Radost gostiju trajala je samo dvije minute, a onda je Ribery sjajno uposlio Mandžukića koji pogađa za izjednačenje.

Bavarci do potpunog preokreta dolaze u 68. minuti susreta. Ovaj put Arjen Robben je odlično uposlio Thomasa Mullera koji pogađa mrežu gostiju. Bavarci do trećeg gola na susretu dolaze u 76. minuti susreta. Odlično se za poziciju izborio Arjen Robben i savladao nemoćnog De Geau. Bayern je do kraja susret odigrao rutinski i sačuvao prednost.