mataFudbaleri Manchester Uniteda remizirali  su večeras na Old Traffordu u 25. kolu Premiershipa s ekipom Fulhama 2:2.

United je odigrao nešto bolje uvodni dio meča. Imali su loptu u svom posjedu, ali nisu uspjeli da zatresu protivničku mrežu.

Zato je s druge strane Fulham u 19. minuti stigao do iznenađujućeg vodstva. Holtby je fantastičnom asistencijom pronašao Stevea Sidwella, a ovaj je pogodio za prednost gostiju iz Londona od 1:0.

Tri minute kasnije Crveni đavoli su imali dobar šut. Pokušao je Van Persie, ali je Holanđanin bio neprecizan. Uzvratio je na drugoj strani Richardson, nakon dobre akcije Tankovića, ali je ostalo 1:0.

statistikPrvo poluvrijeme je završeno s dvije velika prilike za United. Carrickov udarac je odbranio Stekelenburg, da bi zatim Sidwell s gol linije izbacio šut Van Persieja.

Nastavak susreta donosi ponovo bolju igru Uniteda. Redale su se prilike pred golom Marteena Stekelenurga, koji je fantastičnim intervencijama spašavao svoju mrežu. Ipak, do  zasluženog izjednačenja United je stigao u 78. minuti. Za 1:1 je pogodio Robin van Persie.

Već u narednom napadu Crveni đavoli vode. Michael Carrick je dobrim udarcem pogodio mrežu Fulhama za vodstvo Uniteda od 2:1.

U sudijskoj nadoknadi meča Fulham je stigao do boda. Pogodio je Darren Bent za konačnih 2:2.