wazzaFudbaleri Manchester Uniteda savladali su u 27. kolu engleske Premier lige kao gosti ekipu Crystal Palacea s 2:0.

Uvodne minute susreta pripale su Unitedu. Bili su Crveni đavoli bolji rivali, ali nisu imali konkretne završnice pred golom domaćeg tima.

U 26. minuti United je imao dobru šansu, ali je jedan igrač domaćeg tima izbio loptu s gol-linije. Samo minut kasnije domaći tim je imao priliku nakon puta Parra, ali je i De Gea sjajno odbranio.

Potom je španski golman intervenisao i nakon udarca Chamakha, da bi u 43. minuti Marouane Fellaini promašio sjajnu priliku, pa se na odmor otišlo bez golova.

Nastavak je donio sjajnu utakmicu, a United je uspio da slomi otpor domaćeg tima. Palace je međutim preko Puncheona prvi prijetio, ali je De Gea odbranio.

Do vodstva su izabranici Davida Moyesa stigli u 60. minuti. Chamakh je srušio Evru u kaznenom prostoru, a sudija Mike Oliver je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač je bio Robin van Persie  za prednost Uniteda od 1:0.

Potom je golu domaćeg tima prijetio ponovo Fellaini, ali je Speroni dobro odbranio. Ipak, u 68. minuti je odbrana Crystal Palacea ponovo popustila. Za vodstvo od 2:0 pobrinuo se Wayne Rooney sjajnim pogotkom.

Samo dvije minute kasnije Robin van Persi pogađa prečku nakon dobre solo-akcije. De Gea je na drugoj strani spašavao nakon šuta Bolasieja, a do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, te je ostalo 2:0 za United.