messiFudbaleri Barcelone savladali su večeras na gostovanju Manchester City s 2:0 u susretu osmine finala Lige prvaka.

Prvo poluvrijeme ovog susreta nije donijelo velika uzbuđenja. Nakon poprilično dosadnih 15-ak minuta u kojima nije bilo većih uzbuđenja, City je prvi prijetio.  Negredo je pokušao, ali je otišao previše u desnu stranu, pa je loše šutirao.

Negredo je pokušao i u 27. minuti. Dobro je šutirao, ali pravo u Valdesa. Barcelona je prvi šut u okvir gola imala tek u 32. minuti. Xavi Hernandez je dobro šutirao, ali je Joe Hart sjajno odbranio njegov udarac.

messiiDo kraja prvog poluvremena većih uzbuđenja nije bilo, pa se na odmor otišlo s nepopularnih 0:0, uz ne tako dobru igru s obje strane.

Ključni trenutak susreta dogodio se u 53. minuti. Messi je pobjegao odbrani Građana, a s leđa ga je u kaznenom prostoru srušio Martin Demichelis. Iako je penal bio sumnjiv, Demichelis je isključen, a Messi je precizno izveo penal za vodstvo Katalonaca od 1:0.

Igrao je City dobro i pored igrača manje. Veliku priliku za Barcu je propustio Dani Alves u 68. minuti kada je iz dobre situacije šutirao pored gola. Uzvratio je Silva na drugoj strani, ali je Valdes odlično odbranio.

Do kraja je bilo još nekoliko pokušaja, a u 90. minuti Daniel Alves je potopio City pogotkom za 2:0. Edin Džeko je odigrao jako dobrih 15-ak minuta susreta.