Iza naših Zmajeva je još jedan vikend u kojem su igrali za svoje klubove.

Većina je odigrala posljednje prvenstveno kolo i sada slijedi okupljanje pred početak priprema za Mundijal u Brazilu.

Mrežu protivnika pogađali su Zvjezdan Misimović i Tino Sušić. Edin Džeko je proslavio novu titulu prvaka, dok je Braunschweig za koji nastupa naš Ermin Bičakčić ispao iz lige.

Asmir Begović:  Begović nije branio zbog povrede. Naime on se povrijedio na dan utakmice posljednjeg kola engleske Premier lige. Još uvijek nije poznato koliko će pauzirati ali će najvjerovatnije biti spreman do početka Mundijala.

Jasmin Fejzić: Fejzić nije bio u konkurenciji za meč protiv Paderborna.

Asmir Avdukić: Borac je poražen na svom terenu od Travnika sa 3:2. Avdukić je na golu stajao svih 90 minuta.

Emir Spahić: Leverkusen je sa 2:1 na svom terenu savladao Werder i tako izbori kvalifikacije za Ligu prvaka naredne sezone. Kapiten Zmajeva je na terenu proveo svih 90 minuta a žuti karton je zaradio u 29. minuti meča.

Ervin Zukanović: Završena sezona.

Toni Šunjić: Zorya je poražena na svom terenu sa ubjedljivih 3:1 od Shakhtara. Naš reprezentativac je na terenu proveo svih 90 minuta a žuti karton je zaradio u 54. minuti.

Ermin Bičakčić:
Braunschweig je upisao novi poraz. Ovoga puta Hoffenheim je na svom terenu slavio sa 3:1, pa je tako Braunschweig nakon samo jedne sezone u Bundesligi ponovo ispao u Cvajtu. Bičakčić je igrao do 73. minute nakon čega je zamijenjen zbog povrede.

Sead Kolašinac: Nakon pauze u prošlom kolu zbog žutih kartona, Sead Kolašinac se ovog vikenda vratio u tim. Njegov Schalke je slavio sa 4:1 protiv Nurnberga a naš Zmaj je na terenu proveo svih 90. minuta.

Ognjen Vranješ: Elazigspor je na domaćem terenu sa 0:1 poražen od Bešiktaša, a Vranješ je na terenu proveo 69. minuta. Igrao na poziciji zadnjeg veznog.

Mensur Mujdža: Zbog povrede Mensur Mujdža nije bio u konkurenciji za posljednji ovosezonski meč u Bundesligi koji je igrao njegov Frankfurt.

Avdija Vršajević: Hajduk sa ubjedljivih 4:2 savladao Osijek, a Vršajević na terenu proveo svih 90 minuta.

Sejad Salihović: Hoffenheim slavio proti Braunschweiga, a Salihović igrao do 78. minute.

Senad Lulić: Nije igrao zbog crvenog kartona.

Senijad Ibričić: Ibričić se nakon propuštenog susreta u prošlom kolu zbog viroze vratio u tim, ali je remi svog kluba i Bursaspora odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Miralem Pjanić: Pjanić je i zvanično produžio ugovor sa Romom do 2018. godine. Jučer je Vučica na svom stadionu poražena od Juventusa golom u posljednjoj minuti meča. Mali princ je na terenu proveo svih 90 minuta ažuti karton je zaradio u 59. minuti.

Tino Sušić:
Hajduk je savladao Osijek sa 4:2, a Sven Tino Sušić je obilježio susret fenomenalnim pogotkom u 23. minuti. Na terenu proveo 73 minute nakon čega je zamijenjen.

Anel Hadžić: Sturm je kao gost sa 2:1 savladao Austriju iz Beča a Hadžić je ponovo odigrao svih 90 minuta.

Haris Medunjanin: Gaziantespor remizirao na domaćem terenu sa Eskisehirsporom. Konačan rezultat bio je 1:1 a Medunjanin je odigrao svih 90 minuta.

Zvjezdan Misimović:
Guizhou Renhe je je poražen na gostovanju sa 5:2. Miske je postigao majstorski pogodak a na terenu je proveos svih 90 minuta

Izet Hajrović:
Visoku pobjedu Galate od 4:1 na gostovanju kod Trabzonspora Hajrović je odgledao sa klupe za rezervne igrače

Muhamed Bešić:
 Ferencvaros slavio novu pobjedu na domaćem terenu a naš Zmaj na terenu proveo svih 90 minuta.

Vedad Ibišević: Stuttgart je poražen na gostovanju kod prvaka Bayerna sa 1:0. Vedator se ovoga puta nakon duže vremena našao u startnih jedanaest, a susret je napustio u 65. minuti.

Edin Džeko: Manchester City je slavio protiv West Hama sa 2:0 i tako došao do nove titule prvaka Engleske. Bila je to druga titula prvaka za Dijamanta u tri godine. Džeko je na terenu proveo 70 minuta.

Edin Višća: Završena sezona.