ibraAktuelni francuski prvak PSG neuzastavljivo juriša ka odbrani naslova. Parižani su, u utakmici 26. kola Ligue 1, kao gosti, savladali Toulouse rezultatom 4:2.

PSG je od Kup utakmice i poraza od Montpelliera odigrao sedam utakmica i ostvario pet pobjeda. Parižani su u velikoj formi. Nakon što su razbili Bayer u Leverkusenu u prvom susretu osmine finala Lige prvaka s 4:0, bez većih problema, makar rezultat govorio drugačije, došli su do tri boda u Toulouseu.

Zlatan Ibrahimović je u 33. minuti pogodio s bijele tačke za vodstvo gostiju iz grada svjetlosti, ali je u završnici prvog dijela Ben Yedder ostavio Ljubičaste u igri.

U nastavku je Argentinac Lavezzi donio novu prednost izabranicima Laurenta Blanca, a u 70. minuti sjajni Ibrahimović postiže još jedan gol i ovjerava trijumf PSG-u, iako je samo tri minute kasnije Ben Yedder još jednom pogodio za 2:3, no nisu domaći do kraja uspjeli izbjeći poraz.

Ibrahimović je još jednu sjajnu partiju krunisao hat-trickom. U 90. minuti promašio je penal, no iz drugog pokušaja je ipak uspio da poentira za konačnih 4:2.

PSG je ostao čvrsto na vrhu u Francuskoj sa 61 bodom, što je pet više u odnosu na drugoplasirani Monaco. Toulose ostaje na 10. mjestu sa 33 boda.

Ligue 1, 26. kolo:
Toulouse – PSG 2:4 (Ben Yedder 44, 73/ Ibrahimović 33 – penal, 70, 89, Lavezzi 56)

Toulouse 0-1 PSG ( Goal Ibrahimović) 23-02-2014 by best-daily

Toulouse 1-1 PSG ( Goal Ben Yedder) 23-02-2014 by best-daily

Toulouse 1-2 PSG ( Goal Lavezzi) 23-02-2014 by best-daily

Toulouse 1-3 PSG ( Goal Ibrahimovic) 23-02-2014 by best-daily

Toulouse 2-3 PSG ( Goal Ben Yedder) 23-02-2014 by best-daily