parisIako je do kraja ostalo 10 kola, može se skoro pa sigurno reći da je PSG novi-stari prvak Francuske.

Parižani su novu, 20. pobjedu ostvarili u gostima kod Bastije u 28. kolu Ligue 1. Na taj način Parižani su se Monacu odmakli na devet bodova uz utakmicu  više.

Zlatan Ibrahimović je opet vodio glavnu riječ u dresu PSG-a. Švedski napadač je u šestoj minuti, na dodavanje Lucasa Moure, pogodio za 1:0.

Samo 13 minuta kasnije je Ibrahimović asistirao Ezqueilu Lavezziju, a Argentinac postigao drugi gol. Rezultat 2:0 bio je aktivan do same završnice, kada je Lavezzi postigao drugi gol za konačnih 3:0.

PSG saa ima 67 bodova i teško je očekivati da ne ostane na vrhu, dok Bastia ima 37 bodova i zauzima nimalo loše deveto mjesto.