2083213_w2Paris Saint-Germain večeras je u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka na svom terenu ugostio Chelsea. Domaćin je slavio rezultatom 3:1.

Domaćin je do vodstva došao već u četvrtoj minuti susreta, a strijelac je bio Argentinac Ezequiel Lavezzi. John Terry nije dobro intervenisao u svom šesnaestercu, a lopta se odbila do Lavezzija kojem nije bilo teško da matira Petra Čecha.

Gosti iz Londona u 26. minuti susreta izborili su najstrožiju kaznu. U šesnaestercu domaćina kapiten Parižana Thiago Silva srušio je svog sunarodnjaka Oscara, a Milorad Mažić je pokazao na bijelu tačku. Chelseaju je izjednačenje donio Eden Hazard.

2083093_w2Mogao je Hazard i do svog drugog gola u 40. minuti utakmice. Belgijanac je dobio jednu loptu u šesnaestercu domaćina šutirao iz prve volejom, ali je mrežu Sirigua spasila stativa. Ostalo je do kraja prvog poluvremena 1:1.

Nakon 15 minuta igre u nastavku susreta domaćin dolazi do novog vodstva. Lavezzi je izveo skraćeni korner, a nakon gužve u šesnaestercu sopstvenu mrežu pogodio je David Luiz. U posljednjim minutama susreta domaćin dolazi i do trećeg gola, a strijelac je Javier Pastore.