Portal 072info

2083208_w2Madridski Real večeras je na Santiago Bernabeu stadionu u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka ugostio Borussiju Dortmund. Domaćin je slavio rezultatom 3:0.

Domaćin je poveo nakon samo tri minute igre, a mrežu Milionera iz Dortmunda zatresao je Gareth Bale. Carvajal je uposlio Velšanina, a on je zaobišao Sokratisa i poslao loptu u mrežu Weidenfellera.

Nastavio je domaćin sa napadima. U 30. minuti susreta priliku je iz slobodnog udarca imao Cristiano Ronaldo, ali je njegov udarac zaustavio golman Milionera. Madriđani su u 27. minuti utakmice udvostručili prednost.

2083240_w2Isco se oslobodio svog čuvara na vrhu šesnaesterca i prizemnim udarcem matirao golmana Borussije. Do odlaska na odmor rezultat na Santiago Bernabeu stadionu nije se mijenjao.

Domaćin u nastavku nakon 12 minuta igre dolazi do trećeg gola. Modrić je odlično uposlio Cristiana Ronalda, a Portugalac trese mrežu Milionera. Gosti iz Dortmunda zaprijetili su u 58. minuti utakmice. Mkhitaryan je bio u prilici, ali je njegov udarac izblokirala odbrana Kraljeva.

Domaćin je u 60. minuti utakmice mogao i do četvrtog gola na utakmici, ali je udarac Benzeme zaustavio golman gostujuće ekipe. Do kraja susreta odličnu priliku imao je i Gareth Bale, ali nije bio precizan. Ostalo je 3:0 za Madriđane.