10006181_10150555497884953_497677952_nNogometaši Real Madrida ostvarili su važnu pobjedu u San Sebastianu protiv Real Sociedada (4:0).

Igrači Reala dokazali su još jednom da mogu i bez Cristiana Ronalda pobjeđivati. Portugalac je pauzirao, a Kraljevi su svejedno upisali nova tri boda, s kojima su zadržali korak za Atleticom i Barcelonom.

Gosti su poveli u samoj završnici prvog dijela. Domaći golman odbranio je udarac Karima Benzeme, no odbijenu loptu iz neposredne blizine u mrežu je poslao Asier Illarramendi. Bio je to konačan rezultat prvog dijela, u kojem su domaći prijetili preko Carlosa Vele i Antoinea Griezmanna.

U četvrtoj minuti nastavka Sergio Ramos šutira glavom, prečka spašava Sociedad. Imao je Benzema dobru šansu u 65. minuti, no nije bio precizan, da bi u 67. minuti Bale povisio na 2:0. S nekih 35 metara je opalio i pogodio.

Real je mirno čuvao prednost, a u 85. minuti stigao i do trećeg gola. Poslije jednog kornera, Pepe je pospremio loptu u mrežu za 3:0, a Morata je u finišu postigao četvrti gol.