barcaReal Sociedad je u San Sebastianu ugostio Barcelonu u 25. kolu španske Primere i na kraju ostvario pobjedu rezultatom 3:1.

Real Madrid je nešto ranije u subotu, pobijedivši Elche, zauzeo prvo mjesto sa tri boda prednosti u odnosu na Barcu i Atletico. Kraljevi su osluškivali dešavanja iz San Sebastiana i dočekali su večeras lijepe vijesti.

Sociedad nikada nije bio ugodan protivnik Barci, to se pokazalo i večeras. Bez pravog Lionela Messiaj Katalonci su izgledali slabo i nezainteresovano.

Poveli su domaći u 32. minuti kada je Gorka nakon ubačaja sa strane glavom pucao, lopta pogodila Songa i završila u mreži. Songu je prepisan autogol. Samo četiri minute kasnije Messi se niotkud pojavio i loptu plasirao u domaću mrežu za izjednačenje.

U nastavku dva pogotka Sociedada u razmaku od pet minuta. Prvo je u 54. minuti na ubačaj Vele Griezmann pogodio za 2:1. Grizemann je pet minuta kasnije ubacio s desne strane, a Zurutuza izbejgao ofsajd zamku, utrčao iz drugog plana i matirao Valdesa za konačnih i po ovako disponiranu Barcu nedostižnih 3:1. Imao je Vela dobru šansu u 82. minuti, ali je stativa spasila goste.

Barca ostaje na diobi drugog mjesta sa Atleticom, ali drugi madridski klub ima priliku da sutra protiv Osasune u Pamploni dođe do bod(ov)a s kojim će potisnuti Barcu na treće mjesto. Što se Sociedada tiče, on je petoplasirani sa 43 boda.

Primera, 25. kolo.
Real Sociedad – Barcelona 3:1 (Song 32 – ag, Griezmann 54, Zurutuza 59/ Messi 36)

REAL SOCIEDAD – BARCELONA 3-1, Song, og… by dm_525b2245553f8

REAL SOCIEDAD – BARCELONA 3-1, Messi (1-1), 22.02. by dm_525b2245553f8

Real Sociedad 2-1 Barcelona by Goals_Arena

Real Sociedad 3-1 Barcelona by Goals_Arena