w_900x700_17232349villarreal-athleticclub-05Villarreal i Athletic Bilbao remizirali su rezultatom 1:1 u posljednjem meču 28. kola španske Primere.

U derbiju kola, okršaju ove sezone dvije sjajne ekipe, šestoplasiranog Real Sociedada i čevrtoplasiranog Athletica, nije bilo pobjednika.

Vidjeli smo dva gola na El Madrigalu, no dojma smo da su nam nogometaši obje momčadi ostali dužni još koji gol, dobar potez…

Giovanni dos Santos je iz slobodnjaka zaprijetio gostima u 37. minuti, no tukao je malo pored gostujućeg gola. Za Athletic je u 38. minuti dosuđen penal nakon što je Gabriel Paulista u kaznenom prostoru Villarreala igrao rukom.

Aritz Aduriz je namjestio loptu “na kreč”, uhvatio zalet i pucao, no odbranio je Sergio Asenjo. Odmah na početku drugog dijela uslijedila je kazna. Tomas Pina je primio loptu u šesnaestercu Baskijaca, a onda pogodio za 1:0.

Paulista, koji je skrivio penal kojeg Aduriz nije iskoristio, dobio je drugi žuti karton u 66. minuti. S igračem više Baskijci dolaze do izjednačenja u 83. minuti. Ander Iturraspe je centrirao, Aduriz glavom sa nekih sedam metara šutirao, Asenjo ostao ukopan.

Athletic je i dalje čvrsto na četvrtom mjestu sa 52 boda, a šestoplasirani Villarreal ima sedam bodova manje.