pjankeFudbaleri Rome savladali su večeras kao gosti ekipu Bologne s 1:0 u susretu 25. kola italijanske Serie A.

Prvo poluvrijeme ovog susreta donosi bolju igru Rome. Nakon poprilično dosadnog uvoda u utakmicu, prvu priliku Vučica je imala u 19. minuti. Mattia Destro je imao dobru šansu, ali je lopta pogodila stativu.

Kontrolisali su gosti iz Rima igru u prvih 45 minuta, a do zasluženog vodstva stigli su u 38. minuti susreta. Miralem Pjanić je fantastično uposlio Radju Nianggolana, koji je pogodio za prednost Rome od 1:0.

romaOvim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je Bologna krenula po jedan bod. Roma se odlučila na pokušaj kontranapada, gdje je najopasniji po domaće bio Gervinho. Tek u 74. minuti Bologna ima veliku priliku preko Mantovanija, čiji šut odlazi pored gola.

Uzvratila je Roma minut kasnije. Rodrigo Taddei se našao u odličnoj prilici, ali se ispriječio golman domaćih Curci, koji je sjajnom odbranom spriječio novo slavlje gostiju.

Do kraja je Roma uspjela da sačuva prednost, te je došla do nova tri boda. Miralem Pjanić je igrao do 61. minute susreta, a umjesto njega je u igru ušao Strootman.