destro

Fudbaleri Rome su u okviru derbija 15. kola italijanske Serie A na svom Olimpicu ugostili sastav Fiorentine, a susret je okončan pobjedom Rimljana rezultatom 2:1, a dvije minute prija kraja isključenje zbog drugog žutog kartona zaradio je bh. reprezentativac Miralem Pjanić.

Stvari su krenule odlično po domaći sastav kada je već u 7. minuti utakmice za vodstvo pogodio Brazilac Maicon. Fiorentina je uspjela izjednačiti u 27. minuti kada na asistenciju Tomovića pogađa Vargas. Do kraja prvog poluvremena se rezultat nije mijenjao.

U drugom poluvremenu Roma je krenula agresivnije i pokušavala da postigne gol. Odluka o pobjedniku ovoga derbija stigla je u 67. minuti kada je reprezentativac Obale Slonovače Gervinho po drugi put na današnjem susret uputio jedan koristan pas koji je na kraju na pravi način iskoristio Destro i pogodio za vodstvo Vučice od 2:1, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat.

Dvije minute prije kraja utakmice zbog drugog žutog kartona bh. reprezentativac Miralem Pjanić morao je napustiti travnjak Olimpica.