13955160582634Fudbaleri Manchester Uniteda savladali su večeras u 31. kolu Premiershipa kao gosti ekipu West Ham rezultatom 2:0. Veoma zanimljiv meč je s dva gola odlučio fantastični Wayne Rooney, a prvi je bio zaista fantastičan.

Igrala se sedma minuta kada je Rooney doveo Crvene đavole u vodstvo od 1:0. Pogodio je gotovo s pola terena za prednost svog tima u ovom susretu. Golman domaćeg tima Adrian je samo pogledom ispratio loptu u mrežu.

1669691_743970412289456_1822091215_oImao je Manchester još nekoliko dobrih šansi. Kagawa je prijetio Adrianu u 25. minuti, ali je Španac ovog puta dobro intervenisao. Ipak, u 33. minuti je ponovo morao po loptu u mrežu, jer je Wayne Rooney postigao svoj drugi gol za sigurnih 2:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a na otvaranju drugog poluvremena West Ham pokušava doći do gola koji bi ih vratio u igru. Međutim, i pored nekoliko dobrih pokušaja nisu imali dobre završnice, pa je De Gea ostao nesavladan.

Tim Davida Moyesa je bez puno muke održavao stečenu prednost iz prvog poluvremena. Nije domaći tim uspio da uvede susret u neizvjesnu završnicu, te su Crveni đavoli došli do pobjede u ovom susretu.