535d329d-d19c-447d-80a0-5d3a57e60dd4-edindzekomanchestercitycrystalpalace-previewU okviru 36. kola Premiershipa Manchester City je danas gostovao ekipi Crystal Palace.

Utakmica je počela sjajno za goste. Već u 4. minuti Yaya Toure je sjajno ubacio loptu, a Džeko je u svom stilu sa šest metara spustio u gol domaće ekipe.

Ostatak poluvremena gosti su nastavili napadati, a to im se isplatilo u 43. minuti kada je Yaya Toure sjajno fintirao domaće igrače, nakon čega je lijepim udarcem pospremio loptu u gol.

Drugo poluvrijeme City je pustio gas, pa čak i pored izglednih prilika Aguera i kasnije Jovetića nije postigao treći gol.

Naš reprezentativac je igrao 88 minuta, nakon čega ga je zamijenio Alvaro Negredo.

City je trenutno na trećem mjestu sa tri boda manje od prvoplasiranog Liverpoola, ali i utakmicom manje.

U narednom kolu City gostuje jakom Evertonu i vrlo je vjerovatno da će ta utakmica odlučiti koja će ekipa osvojiti ovogodišnji Premiership.

Crystal Palace 0-1 Manchester City (Goal Dzeko… by danieli76

yaya toure goal – crystal palace 0-2 manchester… by riri9riri