10151238_849264985099466_1133863528597475803_nUspješan vikend Zmajeva širom Evrope i Svijeta obilježili su Sejad Salihović, Senad Lulić i Ervin Zukanović. Lulićev pogodak protiv Napolija nije bio vrijedan bodova, ali su zato Salihović, a posebno Zukanović bili igrači odluke.

Asmir Begović (Stoke City)

Golman Zmajeva ponovo je imao svoj dan i mrežu na meču protiv Newcastlea sačuvao netaknutom. Stoke je nakon 34 kola na desetom mjestu Premiershipa sa 43 boda.

Jasmin Fejzić (Vfl Aalen)

Na gostovanju kod Fortune u Duseldorfu Aalen je poražen rezultatom 3:1. Naš reprezentativac i ovog puta stajao je na golu svog kluba.

Emir Spahić (Bayer Leverkusen)

Kapiten Zmajeva igrao je 90 minuta u trijumfu Apotekara na domaćem terenu protiv Herthe rezultatom 2:1. Bayer sa jednim bodom više od Wolfsburga zauzima četvrto mjesto koje garantuje kvalifikacije za Ligu prvaka.

Toni Šunjić (Zorya)

Reprezentativac Bosne i Hercegovine ponovo je igrao svih 90 minuta u timu iz Luganska. Zorya je ostvarila važnu pobjedu nad favorizovanim Chernomoretsom rezultatom 1:0.

Ermin Bičakčić (Eintracht Braunschweig)

Fenjeraš na tabeli Bundeslige doživio je poraz na gostovanju u Freiburgu rezultatom 2:0, a Ermin Bičakčić igrao je svih 90 minuta, baš kao i Damir Vrančić kojemu meč neće ostati u lijepom sjećanju obzirom da je postigao autogol.

Senad Lulić (Lazio)

Dobru formu Lulić je potvrdio novim pogotkom, ovog puta na gostovanju kod Napolija. Nebesko plavi poraženi su rezultatom 4:2. Igrao je 74 minuta.

Ervin Zukanović (Gent)

Reprezentativac Bosne i Hercegovine bio je centralna figura na utakmici Genta i Waslund Beverena. Petnaest minuta prije kraja sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca Zukanović je donio trijumf Gentu rezultatom 2:1.

Mensur Mujdža (SC Freiburg)

Desni bek reprezentacije Bosne i Hercegovine zbog povrede nije konkurisao za meč protiv Eintracht Braunschweiga.

Sead Kolašinac (Schalke 04)

Mladi tim Schalkea odličnu formu potvrdio je novim trijumfom, ovog puta nad Eintrachtom iz Frankfurta rezultatom 2:0. Sead Kolašinac ponovo je bio jedan od najboljih igrača u timu iz Gelzenkirhena. Igrao je svih 90 minuta.

Ognjen Vranješ (Elazigspor)

Elazigspor svoj meč igra večeras, a protivnik timu Ognjena Vranješa bit će Gaziantepspor Harisa Medunjanina.

Senijad Ibričić (Kayseri Erciyesspor)

Ibiričićev klub osvojio je važan bod na gostovanju kod Zecovog Genclerbirligija. Mreže se tokom 90 minuta utakmice nisu tresle. Ibričić je igrao do 78. minuta, dok je Zec na terenu proveo svih 90 minuta.

Sejad Salihović (Hoffenheim)

Reprezentativac Bosne i Hercegovine ušao je u historiju svog kluba jer je pogotkom na utakmici protiv Augsburga postao zvanično najbolji strijelac kluba. Bio je to 44. Salihovićev pogodak u dresu Hoffenheima i 11. u ovoj sezoni. Salihović je majstorski, u svom stilu izveo slobodan udarac i pogodio mrežu gostiju.

Miralem Pjanić (AS Roma)

Zbog žutih kartona Mali Princ nije nastupio u domaćem trijumfu Rome nad Atalantom rezultatom 3:1.

Zvjezdan Misimović (Guizhou Renhe)

Osvajač Kupa Kine iznenađujuće je na domaćem terenu poražen od Beijing Guoana rezultatom 2:1, a Zvjezdan Misimović u igru je ušao u 60. minutu susreta.

Anel Hadžić (Sturm Graz)

Sturm je priredio senzaciju i kao gost porazio lidera na tabeli, Red Bull Salzburg rezultatom 2:1. Anel Hadžić nije konkurisao za pomenuti meč.

Tino Sušić i Avdija Vršajević (Hajduk)

Tino Sušić u posljednje vrijeme je u drugom planu. Hajduk je na domaćem terenu porazio Split minimalnim rezultatom, a novi reprezentativac BiH meč je odgledao sa klupe za rezervne igrače. Avdija Vršajević igrao je svih 90 minuta.

Izet Hajrović (Galatasaray)

Hajrović je započeo utakmicu protiv Sivasspora, a zamijenjen je u 64. minutu. Galatasaray je doživio novi poraz, ovog puta rezultatom 2:1.

Haris Medunjanin (Gaziantepspor)

Medunjanin i Gaziantepspor svoj meč igraju večeras protiv Vranješovog Elazigspora. Edin Višća (Istanbul BB) – Istanbul je lider na tabeli PTT 1. Lige Turske. Jučer su rezultatom 4:1 porazili Boluspor, a Edin Višća u igri je proveo 75 minuta.

Vedad Ibišević (Stuttgart)

Nakon dugo vremena junak iz Kaunasa neki od mečeva svog kluba započeo je sa klupe za rezervne igrače. U igru je ušao u 71. minutu. Stuttgartu do kraja predstoji borba za opstanak u društvu najboljih.

Edin Džeko (Manchester City)

U jednom od najzanimljivijih mečeva kompletne sezone u Premiershipu Građani su pretrpjeli poraz na Anfield Roadu od Liverpoola rezultatom 3:2. Dijamant je bio jedan od boljih igrača u poraženom timu, a zamijenjen je u 68. minutu.