Fudbaleri Sarajeva nakon prvih 90 minuta trećeg pretkola Evropske lige jako su se udaljili od mogućeg prolaska u play-off nakon što su izgubili na Koševu od Atromitosa 2:1.

‘Bordo divovi’ već drugu europsku utakmicu su pali na svojem stadionu, no treća momčad grčke lige iz prošle sezone bit će puno teži zalogaj u uzvratu nego što je to bio Haugesund u prošlom pretkolu.

U kišnim uvjetima momčad Dženana Uščuplića dominirala je terenom, ali Atromitos je dobio na iskustvo zabivši golove iz grešaka domaće obrane.

Gosti su poveli već u 11. minutu preko Sokratisa Fytanidisa, koji je bio brži od golmana Bandovića skočivši najviše i poslavši loptu glavom za vodstvo Atromitosa. Unatoč golu Sarajevo je nastavilo s pritiskom što se brzo isplatilo nakon što je Bojan Puzigaća zabio za izjednačenje u 26. minutu snažnim udarcem s 25 metara.

U nastavku domaćin je nastavio s pritiskom, pleo je mrežu ispred grčkog gola, no nikako nije uspio naći put do mreže. A onda na drugoj strani Grci su ponovo poveli u 75. minuti preko Evangelosa Nastosa, koji je postavio konačni rezultat iskoristivši zakašnjelu reakciju Puzigaće, koji nije izašao u blok.

Sarajevo je do kraja svim silama prijetilo, no rezultat se više nije mijenjao te ih sad čeka težak uzvrat, puno teže nego protiv Haugesunda.