10154504_10152492086011833_851579582997839132_nU prvim polufinalnim susretima Europa lige zabilježene su dvije pobjede domaćih.

U španskom polufinalu Sevilla je slavila sa 2:0. Utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu. Za svega tri minuta Andalužani su postigli dva pogotka i nose kapitalnu prednost na Mestallu iduće sedmice.

Prvo je Stephane Mbia atraktivnim potezom doveo domaće u vodstvo. Prethodno je loptu ubacio Ivan Rakitić, Kamerunac je prvobitno promašio loptu, da bi u nastavku petom pogodio mrežu Valencije. Svega tri minuta kasnije, Carlos Bacca je odlično kombinovao sa Vitolom i izbio pred golmana Valencije i rutinski pogodio za, ispostaviće se konačnih 2:0. U nastavku nije bilo promjene rezultata.

U drugoj utakmici, Benfica je slavila protiv Juventusa. Bilo je 2:1 za najtrofejniju portugalsku ekipu. Već u drugoj minuti je Benfica vodila. Strijelac je bio Garay nakon kornera Sulejmanija.

Juventus je u nastavku krenuo po izjednačenje. To je urodilo plodom u 73. minuti kada je Carlos Tevez utišao Luz za izjednačenje.

10291069_756733871014590_2087588921866623861_nIpak, ekipa Jorgea Jesusa je uspjela doći do pobjedničkog pogotka. Rezervista Lima, koji je u 62. minuti zamijenio Cardosa je u 84.minuti odličnim udarcem sa vrha kaznenog prostora po drugi put večeras pogodio mrežu Buffona za konačnih 2:1. Talijani su do kraja pokušali opet doći do izjednačenja, ali se Benfica uspjela odbraniti i u revanš nosi minimalnu prednost.

Benfica 2-1 Juventus – All Goals – 24-04-2014 by 1Federico