Portal 072info

TEKST SE NASTAVLJA NAKON REKLAME
KRAJ REKLAME

RaheemFudbaleri Liverpoola nastavili su put ka tituli prvaka Engleske. Danas je ekipe Brendana Rodgersa slavila na gostovanju kod Norwicha rezultatom 3:2.

Gosti su poveli nakon samo četiri minute igre. Raheem Sterling je dobio pas od Brazilca Coutinha, prevario jednog igrača Kanarinaca i udarcem sa preko 20 metara matirao nemoćnog Ruddyja.

Nije se slavlje gostujućih navijača ni stišalo, a Ruddy je opet morao po loptu u mrežu. Danas fantastični Sterling ovaj put bio je u ulozi asistenta, a najboljem strijelcu lige Luisu Suarezu ostao je lakši dio posla.

U nastavku prvog poluvremena više nije bilo golova, iako su i jedni i drugi imali svoje prilike. Dvije odlične šanse propustio je u redovima Redsa, Joe Allen, dok je na drugoj strani prijetio Nathan Redmond, ali rezultat je nakon prvih 45 minuta ostao 2:0 za izabranike Brendana Rodgersa.

U 54. minuti susreta Norwich je uspio smanjiti rezultat. Grešku je napravio golman gostiju Simon Mignolet, a loptu u mrežu Liverpoola poslao Gary Hooper. Nakon gola Kanarinaca gosti su se oslobodili i ponovo počeli da prijete. U 60. minuti susreta šutirao je Suarez, ali je njegov udarac otišao pored lijeve stative Ruddyjevog gola.

Samo dvije minute kasnije Liverpool je došao do trećeg gola, a svoj drugi gol na susretu postigao je Raheem Sterling. Mladi Englez je ukrao jednu loptu na sredini terena i na kraju uz dosta sreće matirao golmana domaćina.

Norwich se nije predavao, a takva igra donijela je rezultat u 77. minuti susreta. Nakon centaršuta Snodgrass je zatresao mrežu Liverpoola. Imali su domaći još nekoliko prilika da dođu do izjednačenja, ali je Mignolet uspio sačuvati svoju mrežu i iskupiti se za grešku iz 54. minute.