Wilfried BonyFudbaleri Arsenala remizirali su večeras na Emiratesu s ekipom Swanseaja rezultatom 2:2. Arsenal je otvorio meč prilikom preko Oxlade-Chamberlaina, ali je golman gostiju Vorm dobro odbranio.

Nisu gosti došli na Emirates da se brane, pa je u 11. minuti Wilfried Bony šokirao Emirates. Sjajno je pogodio glavom za vodstvo gostiju od 1:0.

Wilfried BonyaUzvratio je domaći tim preko Mertesackera, ali je njegov udarac uspio da blokira Bony, da bi zatim Swansea propustio kazniti veliku otvorenost odbrane Arsenala, nakon dobre kontre koju su napravili.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Cazorla, ali se ponovo istakao Vorm, koji je uz pomoć Shelveya otklonio opasnost ispred svog gola, pa se na odmor otišlo vodstvom gostiju od 1:0.

Michu je prvi u nastavku prijetio golu Arsenala, ali je Szczesny dobro reagovao. A onda Arsenal za samo dvije minute stiže do preokreta. Za izjednačenje rezutlata se pobrinuo Lukas Podolski u 73. minuti, da bi njemački fudbaler bio zaslužan i za drugi gol, koji je postignut samo minut kasnije. Na njegu asistenciju je pogodio Olivier Giroud za vodstvo Topnika od 2:1.

Lukas PodolskiOvaj rezultat se promijenio u 90. minuti kada je vlastitu mrežu za 2:2 pogodio Flamini..

U još jednom večerašnjem meču Everton je savladao na St. James Parku ekipu Newcastlea s 3:0, a golove su postigli Barkley, Lukaku i Osman.