1507188_769837346360389_552845207_nSjajnom utakmicom Almerije i Real Sociedada (4:3) večeras je kompletirano 29. kolo španske Primere.

Almeria je pred svojim navijačima igrala jednu od najvažnijih utakmica u sezoni. Zapravo, Almeriji je svaka naredna utakmica kao finalna u borbi za opstanak. U goste im je večeras došao nezgodni Sociedad.

U 21. minuti gosti iz San Sebastiana su poveli. Angel Trujillo je skrivio penal nakon što je igrao rukom o svom kaznenom prostoru, a Carlos Vela je bio precizan za 0:1.

Domaći nogometaši izjednačili su samo osam minuta kasnije. Iznenada se ukazala šansa Oscaru Diazu, koji je rutinski pogodio za veliko slavlje domaćih.

U nastavku dosta uzbuđenja i dva penala za domaće. Prvo je Aggiretxe u 58. minuti lobovao domaćeg golmana za novo vodstvo gostiju, ali je u 66. minuti Inigo Martinez skrivio penal, a Verza postigao gol s bijele tačke za novo izjednačenje (2:2).

Uporni nogometaši Almerije krenuli su i po treći gol, a on je stigao samo pet minuta kasnije. Gonzalez je faulirao jednog domaćeg igrača u šesnaestercu gostiju, a Verza opet pogodio za veliki preokret i potpuno ludilo na tribinama. Razočarao ih je Markel Bergara, koji je pet minuta prije kraja utakmice, nakon ubačaja s desne strane, glavom loptu smjestio u mrežu domaćih.

Ni tu, međutim, priča nije završena. Rezervisti Hichamu bilo je dovoljno svega nekoliko minuta na terenu da zabije za velikih 4:3 u korist domaćih, koji će dugo, dugo slaviti.

Za Almeriju je ovo bila osma pobjeda i njome su napustili opasnu zonu, a Sociedad će teško zadržati poziciju koja vodi u Evropu ako nastavi ovako. Almeria je na 16. mjestu sa 29 bodova, dok Sociedad ima 46 bodova.

Primera, 29. kolo:
Almeria – Sociedad 4:3 (Diaz 29, Verza 66 – penal, 71 – penal, Hicham 91/ Vela 21 – penal, Agirretxe 58, Bergara 85)

Goal Vela – Almeria 0-1 Real Sociedad – 24.03.2014 by yooong

Goal Diaz – Almeria 1-1 Real Sociedad – 24.03.2014 by yooong

Goal Agirretxe – Almeria 1-2 Real Sociedad – 24… by yooong

Bergara Goal UD Almeria vs Real Sociedad 4 -3… by elencrrist05