schalkePobjedom Schalkea nad Hannoverom (2:0) u nedjelju navečer kompletirano je 20. kolo njemčke Bunedslige.

Schalke je nastavio sa sjajnim igrama i uvezao treću pobjedu. Nakon što su savladali HSV i Wolfsburg, red je došao i na Hannover, koji je u Gelsenkirchenu upisao ‘jubilarni’ deseti poraz, te je prekinuta gostujuća serija od dvije pobjede.

Sve je bilo riješeno u prvih 45 minuta, a ključni trenuci dogodili su se u završnici prvog poluvremena. U 39. minuti bh. reprezentativac Sead Kolašinac radi nevjerovatan prodor po lijevoj strani, ulazi u gostujući kazneni prostor, prizemno gura loptu na drugu stranu, a Jefferson Farfanu je ostalo samo da postavi nogu.

Još jedna lijepa akcija igrača u plavim dresovima u 44. minuti. Japanac Atsuto Uchida je majstorski ubacio, a Max Meyer zakucao loptu iza leđa Roberta Zielera za konačnih 2:0.

Schalke ostaje četvrtoplasirani, no sada sa samo dva boda manje od Bourssije Dortmund. Hannover je 10. sa 24 boda. Dodajmo da je današnji duel u Gelsenkirchenu posmatralo 61.000 gledatelja.