1781338_10152064861112746_888252262_oManchester United je večeras na svom Old Traffordu u okviru revanš susreta osmine finala Lige prvaka dočekao grčki Olympiakos. Domaćin je slavio rezultatom 3:0.

Ekipa Davida Moyesa u susret je ušla sa dva gola zaostatka(2:0). Olympiakos je susret otvorio sa dva žuta kartona. Nakon samo devet minuta igre požutili su Dominguez i Holebas. U 15. minuti susreta odlična prilika za goste. Pokušao je Perez nakon asistencije Campbella, ali je ostalo bez golova.

Domaćin do prednosti dolazi u 25. minuti susreta. Jedanaesterac je skrivio Holebas, a sa bijele tačke precizan je bio Van Persie. U 34. minuti susreta nova odlična prilika za domaće. Pokušao je Evra nakon kornera, ali odlično brani Roberto.

U 40. minuti susreta dvije sjajne prilike za goste iz Pireja, ali je De Gea zaustavio pokušaje Domingueza i Fustera. I onda kada su se svi čekali kraj prvog poluvremena Van Persie pogađa još jednom i donosi dva gola prednosti ekipi iz Manchestera.

Ekipa Davida Moyesa u 51. minuti susreta dolazi do trećeg gola na susretu, a strijelac je još jednom Holanđanin Van Persie. Napadač Manchester Uniteda ovaj put je mrežu Crvenih iz Pireja zatresao iz slobodnog udarca.

Gosti su mogli do gola koji ih vodi u četvrtfinale, ali je udarac Domingueza u 78. minuti susreta zaustavio večeras fantastični De Gea.

Do kraja susreta Manchester United je sačuvao prednost i izborio plasman u četvrtfinale Lige prvaka. Crveni đavoli će ime protivnika u četvrtfinalu saznati u petak kada je na rasporedu žrijeb parova.