2075209_w2Borussija Dortmund je večeras na svom terenu u okviru revanš susreta osmine finala Lige prvaka ugostila ruski Zenit.

Večerašnji domaćin je u prvom susretu slavio 4:2. Prvu priliku na susretu imali su domaći, ali udarac Aubameyanga nakon centaršuta Schmelzera otišao je preko gola Malafeeva. Gosti su zaprijetili u sedmoj minuti susreta, ali je udarac Witsela zaustavio Weidenfeller.

U 16. minuti šok za domaće. Fantastičan pogodak za vodstvo ekipe iz St. Petersburga postigao je Brazilac Hulk. Domaći su se uspjeli vratiti u 38. minuti susreta, a pogodak za Borussiju postigao je Sebastian Kehl. Ostalo je do kraja prvog poluvremena 1:1 na Signal Iduna Parku.

U 51. minuti susreta odlična prilika za Hulka, ali udarac Brazilca je neprecizan. Nastavili su gosti sa napadima, ali do gola nisu mogli. U 62. minuti u igru ulazi Rondon umjesto Keržakova. Samo deset minuta kasnije Rondon se upisao u listu strijelaca i donio vodstvo Zenitu.

Bivši fudbaler Partizana, Miloš Jojić priliku je dobio u 69. minuti susreta. Rezultat na Signal Iduna Parku do kraja susreta nije se mijenjao, a Zenit se pobjedom oprostio od Lige prvaka.