Vikend fudbalskih Zmajeva, Džeko jedini strijelac

U vikendu koji je iza nas igrane su utakmice fudbalskih prvenstava starog kontinenta. Priliku za nastupe su imali i naši fudbalski Zmajevi. Jedini koji se upisao u listu strijelaca je kapiten državnog tima, Edin Džeko, koji je u pobjedi svoje Rome u 77.minuti zatresao mrežu Crotone. U prvom poluvremenu Džeko je promašio penal, njegov pokušaj je otišao pored gola.

Asmir Begović (Chelsea): Sa klupe odgledao remi svog kluba na gostovanju kod Burnleya
Kenan Pirić (Zrinjski): Sa ekipom Zrinjskog na pripremama, BH Telecom Premijer liga počinje 25.februara
Ibrahim Šehić (Qarabag): Branio 90.minuta u pobjedi svog kluba od 2:0

Emir Spahić: Nakon otkaza koji je dobio u HSV-u još uvijek bez kluba
Ervin Zukanović (Atalanta): Sa klupe odgledao pobjedu svog kluba nad Palermom od 3:1
Tonji Šunjić (Palermo): Sa klupe odgledao poraz svog kluba od 3:1
Ermin Bičakćić (Hoffenheim): Sa klupe odgledao poraz svog kluba protiv Wolfsburga
Ognjen Vranješ (AEK): Odigrao svih 90.minuta u kup utakmici gdje je njegov AEK remizirao sa Plataniasom
Sead Kolašinac (Schalke): Odigrao svih 90.minuta u pobjedi svog kluba nad Hertom od 2:0
Edin Cocalić (Mechelen): Odigrao svih 90.minuta za Mechelen u pobjedi nad Kortrijkom od 2:0

Mato Jajalo (Palermo): Odigrao svih 90.minuta u porazu svog tima od Atalante
Izet Hajrović (Werder Bremen): Još uvijek se oporavlja od povrede
Miralem Pjanić (Juventus): Odigrao posljednjih 25.minuta utakmice u kojoj je njegov Juventus sa 2:0 savladao Cagliari
Senad Lulić (Lazio): Večeras njegov Lazio igra derbi protiv Milana
Rade Krunić (Empoli): U porazu od Intera, Rade je igrao do 70.minute
Haris Medunjanin (Philadelphia): Još nije debitovao za svoj novi klub od kako je otišao iz Maccabia
Miroslav Stevanović (Željezničar):Sa ekipom Željezničara na pripremama u Antaliji, BH Telecom Premijer liga počinje 25.februara
Gojko Cimirot (PAOK): Odigrao svih 90.minuta u remiju svoje ekipe nad Xanthiom. U 63.minuti dobio žuti kartom
Tino Sven Sušić (Genk): Nije bio u kombinaciji za posljednju utakmicu svog kluba
Danijel Miličević (Gent): U igru ušao u 67.minuti utakmici gdje je njegov Gent doživio domaći poraz od 1:0

Vedad Ibišević (Herta): Odigrao svih 90.minuta u gostujućem porazu svoje ekipe od 2:0. U 60.minuti zbog simuliranja zaradio žuti karton.
Milan Đurić (Bristol City): Odigrao posljednjih 15 minuta u remiju njegovog Bristola protiv Derby Countya.
Edin Džeko (Roma): Strijelac drugog gola u pobjedi svoje Rome nad Crotone. U 17.minuti promašio penal. Edin Džeko je ostao prvi strijelac italijanske Seria A sa 18 pogodaka.