Višća 17. pogotkom u sezoni vodi Bašakšehir ka tituli prvaka Turske (VIDEO)

Nogometaši Bašakšehira pobijedili su u Istanbulu u okviru 31. kola turske Super lige ekipu Denizlispora rezultatom 2:0 i tako napravili još jedan važan korak ka osvajanju titule prvaka Turske.Nakon prvih 45 minuta igre nije bilo pogodaka, iako je Bašakšehir dominirao te imao veliki broj prilika za postizanje gola.

Domaći do vodstva dolaze u 65. minuti kada je Kahveci izveo korner, a Crivelli bio najvisočiji i loptu glavom poslao u mrežu.

Utakmica je bila riješena u 78. minuti. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća precizno je izveo penal i tako postavio konačnih 2:0.

Višći je ovo bio 17. gol u sezoni, od čega je 11 postigao u Super ligi. Također, ubojiti Višća je ugradio i 13 asistencija te je definitvno prvo ime svoje ekipe ove sezone.

Bašakšehir sada ima pet bodova više u odnosu na drugoplasirani Trabzonspor, koji ima utakmicu manje. S druge strane, Denizlispor se nalazi na 13. poziciji.