Vitezu prva pobjeda, Marković spriječio katastrofu Čelika

Vitez je u 8. kolu Premijer lige dočekao zenički Čelik i na kraju je upisao pobjedu rezultatom 2:0.

Do prve pobjede u sezoni Vitežani su došli sasvim zasluženo. Bili su mnogo bolji tim i bodovi zasluženo ostaju u njihovom vlasništvu. Prvo poluvrijeme donosi bolju igru domaćeg tima. Od samog početka su izvršili pritisak prema golu Zeničana, a u 21. minuti su došli i do vodstva. Iz slobodnjaka je ubacio Livaja, a na pravom mjestu je Brekalo za prednost od 1:0. Imao je Vitez potom još nekoliko dobrih šansi. Seid Zukić je bio najopasniji po gostujući gol. U dva navrata je mogao savladati Markovića u prvih 45 minuta, ali nije imao pravu završnicu. S druge strane Čelik u prvom poluvremenu nije pokazao gotovo ništa i domaći su zasluženo imali prednost.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Vitežani su riješili pitanje pobjednika. Karić je poslao loptu prema Zukiću koji bježi odbrani Čelika i matira Markovića za prednost od 2:0. Vitežani su se potom malo povukli. Čelik je uspio da stvori nekoliko šansi pred golom Viteza, ali do povratka u meč nisu došli. Imao je i Vitez dvije sjajne šanse. Bibić i Novak su bili jako blizu nastavka, ali je sjajni Marković čudesnim odbranama spasio Zeničane katastrofe. Ostalo je na kraju 2:0 za Vitežane, koji su došli do pobjede, prve u novoj sezoni.

Premijer liga BiH, 8. kolo: Vitez – Čelik 2:0 (Brekalo 21’, Zukić 48’ )

VITEZ: Tirić, Brekalo, Livaja, Bibić, Zukić, Karić, Ćosić, Miletić, Mamić, Đerić, Šantić.

ČELIK: Marković, Udovičić, Hasanhodžić, Kouadio, Duvnjak, Salčinović, Kadrić, Mehić, Šišić, Ćemalović, Duraković