Žalit ćemo zbog poraza od Ukrajine: Evo kada i protiv koga BiH igra narednu utakmicu

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je, nažalost, ostala bez finala baraža nakon poraza od Ukrajine (2:1).

“Zmajevi” su tako ostali bez Evropskog prvenstva, a u Njemačku neće putovati ni Izrael koji je izgubio u polufinalu od Islanda (4:1) u duelu odigranom u Budimpešti

Izrael je poveo preko iskusnog Erana Zahavija u 31. minuti, ali su Islanđani u finišu prvog dijela preokrenuli. Prvo je Albert Gudmundson dao gol u 39., a samo tri minute kasnije Traustason pogađa za preokret.

Zahavi je u 80. imao novi penal, ali nije uspio pogoditi ovog puta. To je kaznio Gudmudson s dva pogotka u 83. i 87. minuti.

Narednu utakmicu BiH će igrati 26. marta na Grbavici, ali umjesto finala baraža, to će biti duel revijalnog karaktera.

Rival će biti selekcija Izraela, dok će Island protiv Ukrajine igrati za plasman na Evropsko prvenstvo.

Rezultati i strijelci:

BiH – Ukrajina 1:2 (Matvijenko autogol 57′ / Jaremčuk 85′, Dovbik 88′)

Izrael – Island 1:4 (Zahavi penal 31′ / Gudmundson 39′, 83′, 87′, Traustason 42′).