Zbog dekoltea je zaustavili na ulazu u čuveni muzej

Zbog dekoltea je zaustavili na ulazu u čuveni muzej

Bilo je vruće prošlog utorka u Parizu, 26 stepeni, primijetila je Jeanne, mlada zaljubljenica u slikarstvo, koja je s prijateljicom kupila kartu za Musée d’Orsay.

Nosi dekolte, koji je, kako prepričava u otvorenom pismu objavljenom na njenom Twitter računu, šokirao muzejskog službenika na ulazu, prenosi Jutarnji list. 

"Ma ne, to neće biti moguće, to nije moguće, neće proći", rekao joj
 je. Nije stigla pokazati svoju ulaznicu i već se pred njom stvorio 
zaštitar. Nije joj bilo pravo. Nije razumijela zašto je ne pušta da uđe u
 muzej.

“Smirite se gospođice, pravila su pravila”, govori joj.

“Ali koja pravila? – upitala je djevojka. Osjeća nelagodu, tenzije su povišene, a pogledi osoblja upereni su u njezine grudi.

Mlada žena na kraju pristaje obući jaknu, na veliko olakšanje muzejskih radnika koji je puštaju u muzej.

Jeanne međutim nema mira i nakon incidenta idući dan piše otvoreno pismo na Twitteru u kojem objašnjava koliko se osjećala “diskriminiranom” zbog “seksizma” koji je doživjela u tom muzeju i detaljno opisuje što se zapravo dogodilo.

Kaže da joj nitko nije otvoreno htio reći u čemu je problem, ali njihovi izrazi lica i pogledi prema dekolteu sve su joj govorili.

Ostala je, kako piše, smirena i pokušavala doznati kakva je to pravila prekršila. Iako joj pravilo nisu izrekli, vjerojatno se radi o članku sedam internog pravilnika muzeja u kojem stoji da se posjetitelji trebaju decentno ponašati u skladu s javnim redom te ne uznemiravati druge posjetitelje.

Njezina objava došla je i do uprave muzeja koji se vrlo brzo putem društvenih mreža izvinio djevojci i obavijestio svo osoblje da čuvena pravila ne nameću nikakvu posebnu odjeću u muzeju.

Međutim društvene mreže su se zapalile.

Mnogi korisnici interneta šokirani tom zgodom reagirali su brojnim komentarima na profilu djevojke koja se na Twitteru zove @jeavnne, čak su se i našalili i zbog činjenice da se u muzeju eto ne toleriraraju dekoltei, ali se čuvaju brojni aktovi pa čak i jedna od najkontroverznijih slika u povijesti umjetnosti – “Porijeklo svijeta” iz 1866. godine, slika Gustava Courbeta. 

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE

NAJNOVIJE