Željezničar istopio Čelik na Bilinom polju

U okviru 11.kola Nogometne BH Telecom Premijer lige Čelik je na Bilinom polju ugostio sarajevski Željezničar. Gosti iz Sarajeva su potpuno dominirali tokom čitave utakmice i na kraju zasluženo pobjedili sa 3:0.

Utakmica je počela sa minutom šutnje za preminulog navijača Čelika, Mirsada Mujkanovića Fiestu.

Prvu priliku na utakmicu već u drugoj minuti, imao je Željezničar preko Zakarića, no njegov šut odlazi pored gola. Čelik u 11.minuti prijeti preko Duvnjaka čiji šut odlazi preko gola.

U 34.minuti Željezničar dolazi do vodstva. Siguran sa bijele tačke bio je Saša Kajkut. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Čelik prijeti preko Duvnjaka, čiji šut brani Kjosevski. Do kraja poluvremena nije bilo prilika, na odmor se otišlo sa rezultatom 1:0 za goste.

U nastavku utakmice prvi su zaprijetili gosti. Kajkut je pokušao u 51.minuti, ovaj put neprecizno. Tri minute kasnije Kajkut u ulozi asistenta, rezervista Zajmović šutira pored gola.

Bolju igru u drugom poluvremenu Željezničar je krunisao drugim golom u 65.minuti. Jovan Blagojević  pogađa iz slobodnog udarca. Dva minuta kasnije Zakarić je imao priliku da stavi tačku na “i” no promašuje prazan gol.

Samo minut kasnije Zakarić pogađa za konačnih 3:0. Čelik u 72.minuti prijeti preko Duvnjaka a u nastavku akcije pokušao je i Mehić. Mreža Željezničara je ostala netaknuta. Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnih prilika. Čelik se nakon 11 kola nalazi na pretposljednjem mjestu dok je Željezničar na drugom mjestu.