Zenica na nogama: Čelik ponovo pobijedio!

Čelik je seriju dobrih rezultata nastavio u 6. kolu Premijer lige BiH na Bilinom polju gdje je savladao Zvijezdu 09 rezultatom 2:0.

Ofanzivno je zenički tim ušao u meč i takva igra im se isplatila već u 16. minuti kada Ševko Okić nakon sjajne akcije pogađa za 1:0.

Nije Čelik posustajao ni nakon gola. Bili su bolji tim, kontrolisali su igru, ali onih izrazitih šansi do kraja prvog poluvremena nisu imali.

Sa druge strane Zvijezda 09 je pokazala izuzetno malo i od njih u prvom dijelu vrijedi izdvojiti samo dobar šut Huseinbašića kojeg je Ružić dobro odbranio.

Zvijezda 09 je nešto ofanzivnije ušla u drugo poluvrijeme. Pokušali su doći do izjednačenja, ali ih je Čelik presjekao golom za 2:0. Okić je fantastično uposlio Ivana Livaju koji pogađa za sigurno vodstvo od 2:0.

Nakon ovog pogotka gosti kao da su se predali. Iako su imali određene pokušaje prema golu Čelika, do gola koji bi ih vratio u meč nisu uspjeli da dođu.

Ostalo je do kraja 2:0 za Čelik koji je tako treću uzastopnu utakmicu bez poraza i očigledno je da su za velikana iz Zenice svanuli bolji dani.