Zeničani na šahovskom prvenstvu u Rumuniji

Evropsko kadetsko prvenstvo u šahu za 2017. godinu u organizaciji Evropske šahovske unije i šahovskog saveza Rumunije održano je u crnomorskom gradu Mamaia od 05. do 14. septembra ove godine. Na prvenstvu je učestvovalo 49 šahovskih federacija sa 1.142 takmičara i takmičarke. Za našu državu nastupilo je osam mladih šahovskih nada. Vođa puta bio je intermajstor Goran Trkulja iz Zenice. Najbolji rezultat od bh. takmičara ostvarila je Lorena Čerkez, članica Šahovskog kluba Čelik. Ona je u kategoriji djevojčica U8 u konkurenciji 457 takmičarki sa 4,5 poena zauzela 27 mjesto. Orhan Bečić, takođe član Šahovskog kluba Čelik u kategoriji U8 kod dječaka bio je 77., a njegov klupski kolega, Evel Karalić u kategoriji U 16 zauzeo je 92 mjesto. (M.P.)