ZENIČKI ATLETIČAR EDIN ZEC: Medalje se osvajaju na treningu, a na takmičenje se samo ode po njih

Edin Zec

Mladi i talentovani Zeničanin Edin Zec za svega četiri godine bavljenja atletikom bilježi izvanredne rezultate kako na bosanskohercegovačkoj, tako i na međunarodnoj atletskoj sceni. Njegovi uspjesi koje konstantno bilježi bili su povod da sa ovim uspješnim zeničkim atletičarom u disciplini sportsko hodanje koji ima svega 17 godina obavimo kratki razgovor, te saznamo nešto više o njegovoj četverogodišnjoj atletskoj karijeri.

Da li možete da nabrojite neke Vaše uspjehe na prvenstvima BiH?
Već treću godinu za redom sam prvak BiH u sportskom hodanju za starije kategorije.

934753_564956033548685_1435109502_n

Da li ste nastupali na međunarodnoj atletskoj sceni?
Da,  jesam. Prije godinu dana sam nastupio na međunarodnom atletskom mitingu u Zagrebu, a gdje sam osvojio srebrenu medalju. Moram istaći da su na tom mitingu 1. i 3. mjesto zauzeli atletičari koji su od mene stariji više od 30 godina. Također bih da izdvojim zapažen rezulat na Balkanskom prvenstvu za hodače koje je održano 12.4. ove godine u Bugarskoj gdje sam zauzeo 7. mjesto. Ovom prilikom bih da se zahvalim treneru A. K. Sarajevo Muhamedu Fisoviću koji je putovao sa mnom i reprezentaciji Srbije koja nas je na lijep način ugostila.

1901610_744319042279049_4679510454450683245_n

Koji su Vaši planovi u narednom periodu što se tiče takmičenja?
U skorije vrijeme bih trebao nastupiti na jednom od međunarodnih atletskih mitinga, to će najvjerovatnije biti miting u Zagrebu gdje se nadam pobjedi. Nadam se i ostvarenju norme za Evropsko juniorsko prvenstvo naredne godine na 10000 m (sportsko hodanje) koja iznosi 45 minuta.

Koji je Vaš moto?
Medalje se osvajaju na treningu, a na takmičenje se samo ode po njih.

Nešto za kraj…
Prvenstveno bih da se zahvalim svom treneru Azizu Kevelju na uloženom trudu i naporu da postanemo što bolji atletičari te pozivam djecu koja se žele baviti sportom da dođu na atletski stadion i pokušaju, jer nikada se ne zna ko i kakav talenat nosi u sebi.