Zmajevi sjajni u finišu, Lihtenštajn ”stradao” u Zenici (FOTO)

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je večeras na stadionu Bilino polje u Zenici selekciju Lihtenštajna u susretu petog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Rezultat je bio 5:0. Strijelci golova bili su Amer Gojak (2), Haris Duljević, Edin Džeko i Edin Višća.

Kako se to moglo i pretpostaviti, domaćin je bolje otvorio utakmicu. Nakon nekoliko opasnih napada kao rezultata kvalitetnijeg posjeda lopte u polju, stigao je pogodak Amera Gojaka za vodstvo Zmajeva.

Bila je to lijepa akcija uz divnu asistenciju Edina Džeke koju je mladi as Dinama pretvorio u pogodak. Semafor je pokazivao 11. minut i činilo se tada da je pred zeničkom publikom septembarsko veče puno golova u mreži gostiju. Ali…

Otvorio se potom i gost, onliko koliko mu je to dozvolio večeras skromni domaćin. Iz nekoliko napada nisu postigli pogodak do novog vala kontrole lopte domaćeg sastava.

No, terenska nadmoć nije donijela očekivan rezultat. Ni do kraja prvog, kao ni u većem dijelu drugog poluvremena. BiH je igrala bolje, imala kvalitetniju organizaciju napada i nekoliko dobrih prilika za postizanje golova, ali nije to bila igra kakvu je publika očekivala. Sve do samog finiša susreta.

Zmajevi sjajni u finišu, Lihtenštajn ''stradao'' u Zenici
Izvor: Anadolija

Lihtenštajn je u prošlosti često znao ozbiljno ‘’stradati’’ od bh. tima, ali večeras je pružio sasvim dobar otpor pokazavši da su vremena nižerazrednih – ipak stvar prošlosti. No, za rezultatski uspjeh protiv Zmajeva čekat će sljedeću priliku.

Večeras nije moglo jer do kraja dvoboja u strijelce su se upisali Haris Duljević u 80, Edin Džeko u 85. i Edin Višća u 87. minuti utakmice. Tačku na visok trijumf Zmajeva stavio je Gojak u sudijskoj nadoknadi vremena.

Bodovi zlata vrijedni. Bodovi koji timu daju mir i mogućnost za planiranje predstojećih akcija na putu ka konačnom uspjehu i plasmanu na smotru najboljih evropskih nacionalnih timova.

Treba reći da domaćin večeras nije imao podršku najvatrenijih navijača okupljenih u grupi BH Fanaticos. Oni su tribine napustili početkom utakmice zbog, kako su naveli, policijske represije.

Nešto poslije, za N1 iz je iz MUP-a ZDK rečeno da sukoba i represije nije bilo te da je problem nastao zbog majice s uvredljivim sadržajem koju je nosio jedan navijač.