Zmajevi sjajnom igrom slavili u Kazahstanu i probili se na drugo mjesto u grupi

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je na Astana Areni u okviru 7. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo selekciju Kazahstana rezultatom 2:0 te se tako probila na drugo mjesto u grupi D.

Nakon početnog ispitivanja snaga, izabranici Ivayla Peteva propustili su prvu veliku šansu u 11. minuti. Ćivić je ubacio za Stevanovića, a njegov udarac glavom odbranio je domaći čuvar mreže.

Nastavljali su se napadi našeg tima, a u 25. minuti BiH je došla u vodstvo nakon sjajne akcije. Stevanović je ubacio s desne strane, a Prevljak je glavom pogodio za zasluženo i važno vodstvo Zmajeva.

I do odlaska na odmor BiH je imala potpunu kontrolu utakmice, a Kazahstanci nisu mogli ozbiljnije zaprijetiti u prvih 45 minuta kako bi došli do eventualnog izjednačenja.

I u nastavku utakmice BiH je igrala odlično pa je u 51. minuti Džeko šutirao pored gola nakon progiravanja Stevanovića. Deset minuta kasnije Cimirot se osramotio užasnim šutem nakon što je neometan ispred gola prebacio čitav gol. Ubrzo je i Džeko zaprijetio ponovo, a u 66. minuti dolazimo do drugog gola.

Stevanović je ponovo sjajno probio po desnoj strani, Džeko je promašio loptu na prvoj stativi, ali je na pravom mjestu bio Prevljak koji nakon prijema lopte pogađa za 0:2.

U narednih pet minuta mogli smo razbiti Kazahstance, ali je Džeko prvo pogodio prečku, a onda i stativu domaćeg gola. Naš kapiten nije definitivno imao svoj dan jer je promašio kasnije još jednu dobru šansu, a promjena rezultata više nije bilo pa je ostalo konačnih 0:2. Naš tim je nakon gotovo 700 dana došao do pobjede u zvaničnim utakmicama.

BiH se današnjom prvom pobjedom u kvalifikacijama probila na drugo mjesto u grupi D iza lidera Francuske koja ima šest bodova više, ali i utakmicu više. Kazahstan je na posljednjem petom mjestu s tri osvojena boda.

Bosna i Hercegovina u utorak ponovo gostuje, ovaj put u Ukrajini, dok će Kazahstan na svom terenu ugostiti Finsku.