Zrinjski bez mnogo problema pobijedio Tuzla City, remi u duelu Širokog i Posušja

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su na stadionu Pod Bijelim brijegom u 13. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Tuzla Cityja rezultatom 3:1 te su se tako vratili trijumfima nakon što su u posljednja dva kola remizirali.

Prvo poluvrijeme je apsolutno pripalo Zrinjskom koji je dominirao u posjedu lopte pa je imao i veliki broj opasnih napada. U vodstvo su stigli u 33. minuti kada je Bilbija realizovao penal koji je ranije dosuđen nakon jedne konfuzne situacije gdje je Kobiljar uzeo loptu u ruke u svom šesnaestercu nakon duela sa Ćužeom. Ujedno je 1:0 bio rezultat prvog poluvremena.

Ćuže je u 63. minuti udvostručio vodstvo Zrinjskog, a i tada su se bunili gosti smatrajući da je pogotku prethodio ofsajd. Sedam minuta kasnije Mehanović pogađa na asistenciju Nikića i vraća nadu gostima. Ipak, u 77. minuti rezervista Prskalo postiže treći pogodak za Zrinjski i praktično tim golom je riješio pitanje pobjednika današnjeg meča.

Zrinjski je ostao na drugom mjestu Premijer lige BiH s tri boda manje od lidera Borca, dok je Tuzla na pretposljednjoj poziciji. U narednom kolu Zrinjski u gradskom derbiju gostuje Veležu, dok će Tuzla ugostiti Široki Brijeg.

U drugoj današnjoj utakmici odigranoj u isto vrijeme Široki Brijeg i Posušje su podijelili bodove u Čitluku odigravši neriješeno 1:1. Posušje je vodilo od sredine prvog poluvremena kada je pogodio Kamenar i 0:1 je bio rezultat prvog poluvremena. Ipak, u 64. minuti Kpan je izjednačio rezultat i vratio nadu domaćinu koja se ugasila samo osam minuta kasnije jer je Lukić dobio direktan crveni karton. Promjene rezultata do kraja meča više nije bilo pa je ostalo konačnih 1:1.

Široki je ostao na petom mjestu Premijer lige BiH, dok je Posušje na osmoj poziciji. U narednom kolu Široki gostuje Tuzli, dok će Posušje dočekati Sarajevo.

Rezultat i strijelci:

Široki Brijeg – Posušje 1:1 (Kpan 64′ – Kamenar 23′)

Zrinjski – Tuzla City 3:1 (Bilbija pen. 33′, Ćuže 63′, Prskalo 77′ – Mehanović 70′)