Zrinjski se zahuktava, Sloga režirala veliki preokret

U terminu od 15 sati odigrane su dvije utakmice 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Aktuelni prvak BiH Zrinjski je kao gost savladao Igman Konjic rezultatom 2:0. Junak “Plemića” bio je Tomislav Kiš koji je postigao dva gola, u 10. i 45. minuti. Ovo je Zrinjskom bila četvrta uzastopna pobjeda.

Vrijedi istaći da su Ultrasi, navijači Zrinjskog, ponovo imali skandalozno skandiranje kojim su istakli mržnju prema Bosni i Hercegovini.

– Je**m te Bosno, je**m te ja, Hrvatska moja domovina – skandirali su Ultrasi.

U drugom meču Sloga je režirala nestvaran preokret protiv GOŠK-a (3:2). Vodili su Gabeljani sa 2:0 zahvaljujući blickrigu na početku drugog dijela. Gabrijel Čoko je pogodio u 53. minuti, a već u narednom Esmir Hasukić.

No, Sloga se nije predavala. U 71. nadu je vratio Srđan Grabez, a u 88. Toni Jović poravnava rezultat. Kada se činilo da će susret završiti bez pobjednika, Milan Milanović je pogodio za erupciju oduševljenja Dobojlija.