Zrinjski slavio u Zenici i ostao u borbi za titulu, remi Slobode i Mladosti

Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su u Zenici ekipu Čelika rezultatom 2:0 u okviru 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Već u trećoj minuti na terenu je ostao ležati Edin Rustemović nakon sudara s fudbalerima Čelika. Veznjaku Zrinjskog se nekoliko minuta ukazivala pomoć, a s terena Bilinog polja odvezen je kolima Hitne pomoći. Ljekari sumnjaju da je riječ o potresu mozga, ali još uvijek se može govoriti o težini povrede. Rustemovića je zamijenio Ivan Čurjurić.

U 16. minuti Huseinbašić se našao u dobroj šansi, ali omeo ga je s leđa jedan igrač Zrinjskog i izbio loptu u korner. U 22. minuti Grahovac je pripremio šansu za Bajraktarevića, ali je njegov šut odbranio golman Zrinjskog Horkaš.

U 41. minuti  Huseinbašić je sjajno probio po desnoj strani i ubacio, Žuna glavom šutirao, ali je Horkaš sjajno odbranio. U četvroj minuti sudijske nadoknade  prvog poluvremena Filipović je upropastio obećavajuću kontru za Zrinjski pošto je šutirao iskosa nebu pod oblake.

Ipak, Zrinjski je na odmor uspio otići s golom prednosti. Igrala se šesta minuta nadoknade kada je nakon fantastičnog ubačaja Filipovića, Nemanja Bilbija glavom neometan šutirao između dva defanzivca i doveo goste u vodstvo.

U 50. minuti Filipović je šutirao, ali nije bio precizan.  U nastavku je Čelik bio nešto nešto ofanzivniji, ali udarca prema golu nije bilo. Najbolju priliku Čelik je imao u 66. minuti kada je Horić šutirao glavom nakon kornera, ali mu je Horkaš odbranio.

U 80. minuti Čelik je postigao gol preko Mahmutovića, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Dvije minute kasnije, Asim Zec je veoma preciznim udarcem iskosa pogodio za konačan rezultat. “Plemići” su ovim trijumfom ostali u borbi za titulu, i sada na 4. mjestu imaju 34 boda, pet manje u odnosu na prvoplasirano Sarajevo.

U drugoj utakmici Sloboda i Mladost Doboj Kakanj u Tuzli su odigrali susret bez golova 0:0.

Na početku meča nije bilo većih uzbuđenja, a Sloboda je imala inicijativu. U 13. minuti Miloš Stojanović našao se u dobroj šansi nakon kornera Herića, ali je bio neprecizan. U 27. minuti Nedim Hadžić je šutirao, ali je lopta otišla pored gola Slobode. I do kraja prvog poluvremena nije bilo pravih prilika te su mreže mirovale do odlaska na odmor.

Sloboda je imala veći posjed lopte i u nastavku, ali šansi nije bilo. U 54. minuti dalekometni pokušaj Hajdarevića završio je u rukama Bukvića. U 62. minuti Hadžić je nakon ubacivanja iz kornera, uhvatio volej, ali je lopta otišla pored gola.

U 71. minuti Herić je pokušao ubaciti, lopta se kretala prema golu, ali je Bukvić sigurno uhvatio. Četiri minute kasnije šut Saida Husejinovića sa 20-ak metara otišao je pored gola. U 83. minuti Husejinović je ponovo šutirao, ali tik iznad gola. I do kraja susreta nije bilo promjene rezultata te su ove ekipe podijelile bodove.