6. KOLO KANTONALNE LIGE ZDK: Rudar deklasirao ekipu Nemile (FOTO)

U okviru prvenstvene utakmice 6. kola Kantonalne lige ZDK danas su se na Kamberovića polju sastale ekipe FK Rudar i NK Nemila, a iz koje je kao ubjedljivi pobjednik izašla ekipa Rudara ostvarivši rezultat 4:1.

Nogometaši Rudara dobro su otvorili utakmicu i pokazali zrelost na terenu, međutim, ipak gosti iz Nemile ostvaruju prednost golom Ramuši Hamze u 19. minuti. Rudar je ovu prednost uspio izjednačiti već nakon dvije minute, a strijelac gola za domaće bio je Halilović Ammar. Domaći su i u nastavku utakmice stvarali dobre prilike, tako je Halilović u 41. minuti postigao svoj drugi gol i preokrenuo rezultat. Do kraja prvog poluvremena domaći su stvarali prilike, ali se ipak na odmor otišlo sa rezultatom 2:1.

U drugo poluvrijeme domaći su ušli dosta sigurniji, međutim, valja istaći kako su i gosti prijetili na gol Rudara ali ipak svoje prilike nisu krunisali golom. Nesigurna igra gostujuće ekipe još jednom je kažnjena i to u 59. minuti, a hat-trickom Halilovića iz jedanaesterca Rudar postiže prednost od 3:1. Do kraja utakmice domaći su i dalje stvarali dobre prilike, te su današnju pobjedu potvrdili pogotkom u 90. minuti susreta, kada na asistenciju Elmana Muratovića gol postiže njegov brat, Haris Muratović.

Sastav Rudara: Pjanić Amel, Škoro Alen, Muratović Elman, Salkica Mubin, Herić Amar, Prasko Armin, Šabanović Vedad, Imamagić Ensar (63. minuta – Muratović Haris), Halilović Ammar, Imamović Bernad, Mehmedović Jasmin (78. minuta – Čančar Armin).

Sastav Nemila: Suljić Anel, Ašćerić Mehrudin, Imamović Fahir (78. minuta – Krehmić Hadis), Djuvelek Dino, Djuvelek Haris, Softić Aldin, Halilović Omer, Lužić Amer, Jusfović Denis (62. minuta – Omerdić Fahir), Vehabović Amar, Ramuši Hamza (72. minuta – Bostan Nedim), Čajlaković Harun, Kozlić Samed, Čamdžić Amel, Hasanović Zemir.