Reprezentacija BiH nakon prvog dana šesta

Nakon prvog dana atletiskih takmičenja na Evropskim Igrama u Bakuu, reprezentacija BiH drži šesto mjesto sa 161 osvojenim bodom. Radi se o ekipnom prvenstvu Evrope, treća liga.

Najbolji posao za našu selekciju napravio je Hamza Alić koji je slavio u bacanju kugle sa 20.26 osvojivši maksimalnih 14 bodova. Kod atletičara imali smo i Borislava Dragojevića koji je ciljem prošao kao treći na 400 metara sa svojim najboljim rezultatom 47.89. Dragojević je osvojio 12 bodova.

Dušan Babić je na 1500 metara bio sa 3:52.09 peti na 1500 metara, dok je Rusmir Malkočević ostvario svoj najbolji rezultat na 400 metara s preponama 53.59. Obojica su izborila po deset bodova.

Kod atletičarki na 3000 metara steeple Rahima Zukić je u posljednjim metrima ispustila drugo mjesto, na kraju je sa 10:59.76 kao treća dohvatila 12 bodova. Lucia Kimani je bila četvrta na 3000 metara u vremenu 9:55.34, što je njen najbolji rezultat sezone. Lucia se izborila za 11 bodova, Rahima Zukić za 12.

Posljednje rezultat koji treba izdvojiti je svakako onaj Aleksandre Vidović u bacanju koplja. Ona je sa hicem 44.79 osigurala četvrto mjesto i 11 bodova.

Prvog dana je na rasporedu je bila 21 od maksimalnih 40 disciplina. Austrija je na prvom mjestu sa 250 bodova, Slovačka ima 239, dok treći Izrael ima bod manje.