Teška nesreća na A2: Državljanin BiH izazvao udes, šestero je povrijeđenih

Teška nesreća na A2: Državljanin BiH izazvao udes, šestero je povrijeđenih

Državljanin Bosne i Hercegovine izazvao je udes na južnom dijelu auto-puta A2 kod austrijskog Vernberga. On je oko 16:25 sati vozio u pravcu Beča, kada se u svojoj saobraćajnoj traci iznenada okrenuo i popriječio zbog snijega na cesti.

Ovaj 41-godišnji vozač tada je krenuo u pogrešnom smjeru kako bi se vratio nazad na petlju Filah. Istovremeno, jedna 65-godišnja žena iz okruga Klagenfurt-Land, koja je svojim automobilom vozila u pravcu Beča, nije uspjela da izbjegne sudar sa vozilom državljanina BiH.

Sva četiri putnika iz automobila vozača iz BiH, kao i dva putnika iz vozila koje je dolazilo iz suprotnog pravca, zadobili su povrede neutvrđenog stepena i prevezeni su vozilima hitne pomoći u Pokrajinsku bolnicu u Filahu.

U akciji spasavanja i izvlačenja učestvovalo je više patrola saobraćajne policije iz Filaha, dobrovoljna vatrogasna društva Gedersdorf, Drobolah i Vernberg, vozila hitne pomoći službe Rettung Kärnten sa sedam vozila i ukupno 23 medicinara.

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FIS

NAJNOVIJE

FIS