Premijer Pivić i ministar Čajić posjetili imanje porodice Sikirić kojoj je u požaru izgorjela štala sa stadom koza

Premijer Pivić i ministar Čajić posjetili imanje porodice Sikirić kojoj je u požaru izgorjela štala sa stadom koza

Premijer Zeničko-dobojskog kantona Nezir Pivići ministar za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu Jasmin Čajić posjetili su danas imanje Muhsina Sikirića u selu Pojske kod Zenice, kojem je prije dva dana u požaru izgorjela štala sa stadom koza.

Požar je izazvan paljenjem rastinja na obližnjem imanju, a vatra je zahvatila objekat u kojem se u trenutku požara nalazilo osam koza i četiri jarića. Počinilac zasad nije poznat.

Muhidin je porijeklom iz Prijedora, a nedavno je doselio u Pojske gdje je kupio imanje te se posvetio stočarstvu koje mu je osnovni izvor prihoda.

Premijer Pivić i ministar Čajić su obećali da će Vlada putem resornog ministarstva pomoći sanaciju štete i kupovinu novog stada, kako bi Sikirići ponovo stali na noge i nastavili živjeti od svog rada.

Komentarišite članak:
Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE