Kakanjski rudari ponovo stupili u radnički neposluh: Nije normalno…

Kakanjski rudari ponovo stupili u radnički neposluh: Nije normalno…

Radnici Rudnika mrkog uglja Kakanj jutros su ponovo stupili u radnički neposluh, a razlog je nemogućnost ovjere zdravstvenih knjižica za sebe i svoje porodice, potvrdio je Feni Abdel Fazlić, predsjednik Sindikata RMU Kakanj.

– Nije normalno da ljudi koji rade najteži i najhumaniji posao ne mogu ovjeriti knjižicu, odnosno ne mogu se liječiti. Razlog su neuplaćeni doprinosi za zdravstveno osiguranje. Zavod zdravstvenog osiguranja Zeničko-dobojskog kantona prošlog je mjeseca bio dozvolio ovjeru knjižica za zaposlene u rudnicima Breza, Kakanj i Zenica, ali uz uslov da se za 15 dana, odnosno do 27. jula, održi sastanak na tu temu i iznađe rješenje. Međutim, sastanak nije održan, a to je dovelo do toga da ponovo ne možemo ovjeravati knjižice pa su radnici prve smjene jutros stupili u neposluh – kaže Fazlić.

Najavljuje kako je, zbog novonastale situacije, već danas u 14 sati, u resornom Federalnom ministarstvu energije, rudarstva i industrije zakazan sastanak, na kojem će biti prisutni direktori ZZO ZDK, pomenuta tri rudnika, Javnog preduzeća Elektroprivreda Bosne i Hercegovine te predstavnik tog ministarstva.

Komentarišite članak:
Pročitano ukupno 120 puta, 120 pregleda danas
Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FISFISFISFIS

NAJNOVIJE