Adilović sa dva pogotka donio pobjedu Samsunsporu (VIDEO)

adilovic

U okviru 14. kola turske druge lige igrači Samsunspora su na svom terenu dočekali ekipu Adanaspora. Domaća ekipa je pobijedila rezultatom 3-1.

Bivši igrač NK Čelik, Eldin Adilović, koji igra za Samsunspor odigrao je veoma dobro utakmicu protiv Adanaspora i postigao dva pogotka. Gosti su bili ti koji su poveli preko Bezerra u 45. minuti. U drugom poluvremenu su domaći igrali bolje i svoje prilike pretvorili u pogotke. U 71. minuti je Umar postigao gol za izjednačenje, da bi Adilović sa dva gola preokrenuo rezultat u korist svoje ekipe.

Prvi put je pogodio u 72. minuti, a drugi put pred sam kraj utakmice, tačnije u 89. minuti odličnim pogotkom ‘škaricama’.  Ove sezone je Adilovič bio strijelac tri puta i pokazuje se kao dobro pojačanje Samsunspora, s tim da je imao povredu zbog koje je izostao veći broj utakmica ove sezone.