Barcelona slavila u gostima kod Tottenhama, Napoli u 90. minuti savladao Liverpool

Grupa A

Borussia Dortmund je na Signal Iduna Parku dočekala Monaco i slavila je rezultatom 3:0. Milioneri su poveli u 51. minuti susreta kada je Larsen pogodio. U 69. minuti Alcacer je ima priliku udvostručiti prednost, ali je iz penala uzdrmao samo prečku. Ipak, španski napadač se iskupio tri minute kasnije kada je pogodio na Reusovu asistenciju za 2:0. Konačan rezultat susreta postavio je Reus u 90+2. minuti.

Atletico Madrid je dočekao Club Brugge i zabilježio je pobjedu rezultatom 3:1. Griezmann je u 28. minuti iskosa sa desne strane pogodio za 1:0, ali je samo 11 minuta kasnije Oblak morao po loptu u svoju mrežu nakon udarca Groenevelda. Pobjedu Jorgandžijama donio je, naravno, Griezmann svojim drugim pogotkom u 67. minuti, a koke je u 90+4. postavio konačnih 3:1..

Grupa B

Jedan od dva derbija drugog kola odigrali su Tottenham i Barcelona, a gosti su slavili rezultatom 4:2. Barca je povela u 2. minuti nakon katastrofalne greške Llorisa, a strijelac je bio Coutinho.

Najljepši pogodak drugog kola viđen je u 28. minuti kada je Rakitić iz voleja sa ivice kaznenog prostora pogodio od stativu za 2:0.

Kane je smanjio na 2:1 u 52. minuti, a potom se i Messi upisao u strijelce četiri minute kasnije za 3:1. Tračak nade domaćinu dao je je Lamela u 66. minuti susreta kada je pogodio za 3:2, ali je Messi svojim drugim pogotkom u 90. postavio konačnih 4:2.

Inter je osvojio tri boda na gostovanju kod PSV-a slavivši rezultatom 2:1. Rosario je doveo PSV u vodstvo u 27. minuti, ali je minutu prije kraja prvog poluvremena Nainggolan je poravnao rezultat. Tri boda Nerazzurrima donio je kapiten Icardi u 60. minuti nakon sjajne asistencije Vecina.

Grupa C

Drugi derbi drugog kola odigran je u Napulju gdje su se sastali Napoli i Liverpool, a susret je završen pobjedom domaćina rezultatom 1:0. Domaćin je dominirao, no Alissonova se mreža zatresla tek u 90. minuti. Callejon je bio asistent, a Insigne realizator za pobjedu Napolija.

Ranije danas PSG je razbio Crvenu zvezdu rezultatom 6:1.

Grupa D

Porto je savladao Galatasaray rezultatom 1:0. Pogodak odluke postigao je Marega u 49. minuti na Tellesovu asistenciju.

Schalke je slavio u gostima kod Lokomotiva u Moskvi rezultatom 1:0 u meču odigranom ranije danas.