Bivši suprug nekadašnje prve dame SAD-a Jill Biden optužen za ubistvo sadašnje supruge

Bivši suprug nekadašnje prve dame SAD-a Jill Biden optužen za ubistvo sadašnje supruge

Bivši suprug nekadašnje prve dame SAD-a Jill Biden William Stevenson optužen je za ubistvo svoje sadašnje supruge Linde Stevenson, saopćili su američki zvaničnici.

Kako je u ponedjeljak navela Policijska uprava okruga New Castle u saveznoj državi Delaware, 77-godišnji Stevenson suočava se s optužbom za ubistvo prvog stepena nakon višesedmične istrage smrti 64-godišnje Linde Stevenson.

Stevenson se trenutno nalazi u pritvoru u ustanovi u Wilmingtonu, nakon što nije uspio položiti kauciju u iznosu od 500.000 dolara, navela je policija.

Policija je 28. decembra 2025. godine intervenirala nakon prijave porodične svađe u porodičnoj kući Stevensonovih. Tom prilikom Linda Stevenson pronađena je bez znakova svijesti u dnevnom boravku.

“Policijski službenici su pokušali provesti mjere spašavanja života, ali bez uspjeha”, navedeno je u ranijem saopćenju. Dodaje se da je izvršena obdukcija kako bi se utvrdio tačan uzrok smrti.

BBC je kontaktirao Jill Biden i bivšeg američkog predsjednika Joea Bidena radi komentara, ali odgovori nisu objavljeni.

Jill Biden bila je u braku s Williamom Stevensonom od 1970. do 1975. godine. Vjenčali su se kada je imala 18 godina, dok je Stevenson tada imao 23. Stevenson je bivši univerzitetski fudbaler i poslovni čovjek, a vlasnik je i poznatog studentskog bara Stone Balloon u blizini Univerziteta Delaware.

Jill Biden upoznala je Joea Bidena u martu 1975. godine, a vjenčali su se 1977.

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE